KVALIFIKACIJE ZA SP

Amerikanci spasili Meksiko nakon drame!

16.10.2013 u 09:49

Posljednje kolo CONCACAF kvalifikacija (Sjeverna i Srednja Amerika i Karibi) za Svjetsko nogometno prvenstvo u Brazilu bilo je obilježeno rijetko viđenom dramatikom...

Meksiko je bio tek minute udaljen od propuštanja plasmana na Svjetsko prvenstvo po prvi put od 1990. godine, a istovremeno su Panamu tek minute dijelile od razigravanja s Novim Zelandom. No, sve se preokrenulo u par minuta.

Meksiku je na gostovanju kod Kostarike u San Joseu bio potreban barem bod kako bi osigurali četvrto mjesto koje vodi u razigravanje, ali do istoga nisu uspjeli doći budući ih je domaćin porazio 2-1 golovima Bryana Ruiza i "džokera" s klupe Alvara Saborija.

Tako su Meksikanci morali pogledavati prema Panama Cityju gdje je domaći sastav imao vodstvo protiv SAD-a duboko u sudačkoj nadoknadi, što im nikako nije odgovaralo. Panama je golovima Gabriela Torresa i Luisa Zejade vodila 2-1 sve do druge minute sudačke nadoknade kada je prvo Graham Zusi glavom donio Amerikancima izjednačenje, da bi već u sljedećoj minuti Aron Johannsson s ruba kaznenog prostora zabio za potpuni preokret.

Od ranije su direktan plasman izborili SAD i Kostarika, a sinoć je plasman na Mundijal potvrdio i Honduras odigravši 2-2 protiv posljednjeplasirane Jamajke na kišom natopljenom travnjaku u Kingstonu.