29.06.2014 u 17:16

• +10

SP, osmina finala: Meksiko - Nizozemska

Izvor: Reuters / Autor: Eddie Keogh

Nizozemska nogometna reprezentacija plasirala se u četvrtfinale Svjetskog nogometnog prvenstva, iako je protiv Meksika gubila sve do 88. minute. Golovima Sneijdera i Huntelaara Van Gaalova momčad stigla je do preokreta...

Sastav Nizozemske: Cillessen - De Vrij, Vlaar, Blind, Kuyt - De Jong, Verhaegh, Wijnaldum - Sneijder, Robben, Van Persie

Sastav Meksika: Ochoa - Salcido, Rodriguez, Marquez, Aguilar - Layun, Moreno, Herrera, Guardado - Dos Santos, Peralta

SP u nogometu, osmina finala

Nizozemska – Meksiko 2:1 (Sneijder 88, Huntelaar 90+4 / Dos Santos 48)

Tijek utakmice

Kraj - čudesna pobjeda Nizozemske, Meksikanci slomljeni bolnim porazom!
90+4 - Robben je izborio penal, Marquez ga je srušio! Goool za Nizozemsku! Huntelaar je zabio!
88' - goool za Nizozemsku! Sneijder je zabio silovito na povratnu loptu! Blizu smo produžetka!
85' - Huntelaar je pucao iz blizine, Ochoa obranio, ali bilo je zaleđe
79' - Salcido je prošao, opasno pucao, ali otišlo je preko gola
75' - Robben je probio desnu stranu, pucao iz blizine, ali Ochoa opet sjajno brani!
57' - kakva obrana Ochoe! Izvadio je briljantno iz gola udarac De Vrija iz blizine!
48' - goool za Meksiko! Dos Santos je silovito potegnuo s dvadesetak metara i pogodio točno u Cillessenov lijevi kut!
Poluvrijeme - Meksiko bolji na terenu, ali nema golova...bit će neizvjesno u nastavku
45+2 - opasna kontra Nizozemske, Robben srušen, Proenca ne pokazuje na kazneni udarac
42' - krasna akcija Meksika, Dos Santos na kraju puca iskosa, Cillessen brani nogom!
31' - Proenca šalje igrače na tri minute predaha
28' - udarac Peralte, Cillessen hvata u ruke
27' - Van Persie se našao u dobroj šansi, ali njegov udarac otišao je pokraj gola
24' - opalio je Salcido, Cillesen brani
20' - Herrera i De Vrij su bili u duelu, visoko je Nizozemac igrao nogom, ali Proenca ne pokazuje na bijelu točku
17' - velika prilika za Meksiko! Herrera je pucao sam s desetak metara, ali malo pokraj gola
9' - ulazi Martins Indi, izašao je ozlijeđeni De Jong
5' - dva udarca Layuna u prvih pet minuta iz daljine, oba puta neprecizno
1' - dvobooj u Fortalezi je počeo

Nakon teškog trijumfa Brazila protiv Čilea te impresivnog slavlja Kolumbije protiv Urugvaja, u nedjelju ćemo dobiti još dva četvrtfinalista SP-a. U prvom nedjeljnom dvoboju Van Gaalova Nizozemska pokušat će nastaviti svoju sjajnu pobjedničku seriju. Nakon pobjeda nad Španjolskom, Australijom i Čileom, Robben i društvo pokušat će se probiti protiv Meksika među osam najboljih, gdje bi ih čekao pobjednik dvoboja Kostarike i Grčke.

Meksiko možda nije favorit u ovom dvoboju, ali ima zasad najbolju obranu na SP-u, impresionirao je igrama protiv Brazila i Hrvatske pa 'narančastima' sigurno neće biti lako, a nas ljubitelje nogometa zasigurno čeka jedna sjajna utakmica...