engleska liga

Chelsea 'petardom' počastio 'čekićare' i preskočio ih na ljestvici

05.05.2024 u 17:21

Nogometaši Chelseaja u jednom su od brojnih londonskih derbija u susretu 36. kola engleskog prvenstva na svom terenu deklasirali West Ham United 5-0 (3-0)

U prvom poluvremenu mrežu gostiju su tresli Palmer (15), Gallagher (30) i Madueke (36), da bi u nastavku još dva gola dodao Jackson (48, 81).

Chelsea je sada sedmi s 54 boda, koliko ima i osmi Manchester United, dok je West Ham deveti s pet bodova manje.

Istovremeno je Brighton and Hove Albion prekinuo niz loših rezultata svladavši na svom terenu Aston Villu 1-0 (0-0), a jedini gol postigao je Joao Pedro (87) pospremivši u mrežu odbijanac nakon št mu je golman Ville Olsen obranio kazneni udarac.

Brighton je ovom pobjedom skočio na 11. mjesto s 47 bodova, dok je Aston Villa ostala četvrta sa 67 bodova, sedam više, ali i dvije utakmice više od petog Tottenham Hotspura.