serie a

Jose Mourinho je Ševčenku upropastio debi na klupi Genoe; Romin junior je u samo 15 minuta donio pobjedu 'vučici'

21.11.2021 u 23:04

Nogmetaši Rome pobijedili su 2:0 na gostovanju u Genovi u posljednjoj nedjeljnoj utakmici 13. kola talijanske Serie A

Otkriće dvoboja bio je 18-godišnji Ganac Felix Afena-Gyan, član juniorske momčadi Rome, koji je u igru ušao u 75. minuti i s dva prekrasna gola donio pobjedu momčadi koju vodi Jose Mourinho.

Svoj prvijenac u Serie A Afena-Gyan postigao je u 82. minuti nakon dodavanja Henriha Mihitarjana, kad je iz prve poslao loptu u donji lijevi kut. Pobjedu Rome zapečatio je u četvrtoj minuti sučevog dodatka prekrasnim golom u gornji lijevi kut. Golman domaćih Sirigu se ispružio koliko je mogao, ali nije mogao zaustaviti loptu koja je završila u rašljama.

• +7
Genoa - AS Roma, Serie A, 21.11.2021. Izvor: Profimedia / Autor: Tano Pecoraro / LaPresse / Profimedia

Tako su Afena-Gyan i Mourinho upropastili trenerski debi Andrija Ševčenka u Serie A. Legendarni je Ševa prije desetak dana preuzeo momčad Genoe, a čini se kako ga čeka puno posla...

Milan Badelj je bio u igri do 90. minute za Genou, a u 54. minuti je zaradio žuti karton. Golman Adrian Šemper je ostao na klupi za pričuve.